1. Powierzchnia świecy nie jest zupełnie gładka i posiada delikatne nierówności, czy to normalne zjawisko?

Każdą świecę wykonujemy ręcznie, więc nasze produkty mogą nieznacznie różnić się od siebie. Zawartość olejków eterycznych czy zapachowych wpływa na sposób zastygania wosku i to właśnie może spowodować delikatną nierówność górnej warstwy wosku, co nie ma znaczenia dla użytkowania świecy.

2. Jak długo palą się świece Biotika.

Świeca 90 g – to około 25 godzin palenia, świeca 150 g – to około 40 godzin palenia, świeca 180 g to około 50 h palenia.

3. Czy są jakieś zasady dotyczące palenia świecy z wosku sojowego?

Świece powinno się palić od 1 do 3 godzin, pozwala to na równomiernie roztopienie się górnej warstwy wosku. Dłuższe palenie świecy może spowodować przechylenie się knota czy szybsze uwalnianie się z wosku kompozycji zapachowych.

4. Co zrobić jeżeli produkt, którym jestem zainteresowana nie jest dostępny w sklepie?

Po prostu napisz do nas na sklep@biotika.pl a my postaramy się uzupełnić brakujące zapasy.

5. Co mogę zrobić z wykorzystanym szklanym słoiczkiem po świecach?

Gdy wosk zostanie wypalony, umieść słoiczek w garnku z ciepłą wodą a następnie dokładnie go umyj. Słoik może Ci służyć jako doniczka do kwiatka, kubeczek na przybory biurowe czy pędzle kosmetyczne. Zastosowań jest wiele.

6. Czy istnieje możliwość osobistego odbioru zamówionych produktów?

Na terenie miasta Opola istnieje taka możliwość. Napisz do nas na sklep@biotika.pl a my wskażemy Ci miejsce odbioru zamówionego towaru.

7. Dlaczego knot w mojej świeczce się przechylił?

Podczas produkcji naszych świec zrezygnowaliśmy z używania usztywnionych knotów, tak aby ilość parafiny w świeczce wynosiła 0%. Brak usztywnienia papierowego czy ołowianego powoduje, że knot jest delikatniejszy. Jeżeli zbyt długo pozostawisz zapaloną świecę bardzo duża ilość wosku może ulec roztopieniu i knot bez usztywnienia może się przechylić. Nie jest to sytuacja bez wyjścia. Zgaś świeczkę a gdy wosk zacznie delikatnie zastygać np. przy użyciu wykałaczki ponownie ustaw go na właściwe miejsce.

8. Wosk zapachowy posiada delikatne przebarwienia.

To normalna cecha wosku sojowego, który został wzbogacony zapachem. Nie wpływa to jednak na walory zapachowe produktu.

9. Czy wosk zapachowy do kominków można trzymać w otwartym pojemniczku?

W wosku zapachowym umieściliśmy kompozycje zapachowe, jeżeli pozostawisz go bez szczelnego zamknięcia zapach powoli zacznie się ulatniać.

10. W jaki sposób gasić świece?

Do gaszenia świeczki użyj przykrywki, którą była dołączona do świeczki albo zagaszacza do świec. Knot zgaśnie bez żarzenia się i dymienia. Nigdy nie gaś świec wodą, zbyt dynamicznie zdmuchując płomień możesz uszkodzić delikatny knot.

11. Czy świecę mogę pozostawić bez nadzoru?

Nigdy nie pozostawiaj płonącej świecy bez nadzoru. Zawsze powinien być ktoś w pobliżu.

12. W mojej świeczce robi się tunel i nie wypala się równomiernie powierzchnia świecy.

Pierwsze palenie świecy powinno trwać na tyle długo, aby górna warstwa wosku uległa całkowitemu roztopieniu. Pozwoli to zapobiec tworzeniu się tzw. tunelu na powierzchni świecy.

13. Po skończonym paleniu, na górze knota utworzyło się zgrubienie, które wygląda jak grzyb co z tym zrobić?

Tzw. grzyb należy usunąć przed kolejnym zapaleniem świecy. Możesz to zrobić przy pomocy specjalnych nożyczek do knotów lub delikatnie usunąć odłamując górną warstwę knota. Uważaj, aby nie skrócić knota za bardzo. Przed każdym paleniem świecy należy skrócić knot do około 0,5 cm. Ma to wpływ na właściwe spalanie świecy i ograniczenie zjawiska kopcenia. Zgrubienie, które odetniesz nie pozostawiaj na powierzchni świecy, wyrzuć je.

14. Czym różni się świeca z wosku sojowego od popularnych świec wykonanych z parafiny?

Do produkcji świec sojowych wykorzystujemy jedynie ekologicznego wosku sojowego wolnego od herbicydów, pestycydów i toksyn. Poza tym wosk sojowy topi się w niższych temperaturach niż parafina dzięki czemu świeca spala się o 50 % wolniej od świec parafinowych, co pozwala dłużej cieszyć się pięknym i naturalnym zapachem. Dodatkowo świece sojowe emitują o 90 % mniej dwutlenku węgla niż świece parafinowe.